Roboty Photon na lekcji Fizyki w klasie 7b.

Dnia 28 lutego br. uczniowie z klasy 7b wzięli udział w lekcji fizyki na której mieli okazję skorzystać ze sprzętu zakupionego w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".
Zadaniem ich było zaprogramować Robota Photon , aby mógł przemieszczać się po torze w ruchu jednostajnym prostoliniowym. Uczniowie mierzyli również czas oraz obliczali prędkość z wcześniej poznanego wzoru.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Monika Stanka-Wójcik

Data dodania: 2024-03-13 11:45:46