Robot Photon na zajęciach z informatyki

Robot Photon jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem, który uczy logicznego myślenia, nowych technologii, podstaw programowania, szybkiego podejmowania decyzji i rozwijania pamięci. Uczniowie klasy 6 A mieli okazję poznać dziś na zajęciach Photona i wykorzystać wcześniej poznane elementy kodowania, programowania w języku Scratch. Robot wykonywał zadane przez dzieci instrukcję, które zamiast śledzić na ekranie komputera mogli zobaczyć w rzeczywistości. Sprawiło to wszystkim wiele frajdy.

Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2022-10-24 18:33:42
Data edycji: 2022-10-24 18:35:59