Rewia na lodzie pt.'' Przygody Sindbada Żeglarza''

Dnia 11.10.2023r. Przedszkolaki  z grupy Liski uczuczestniczyły w wycieczce do Gdańska-Oliwy.  Dzieci oraz opiekunowie  udali się na rewię na lodzie.

Na lodowisku przy dźwiękach muzyki i licznych efektów specjalnych uczestnicy wycieczki podziwiali występy łyżwiarzy oraz łyżwiarek. Przedstawienie zostało oparte na „Niezwykłych przygodach Sindbada Żeglarza” Bolesława Leśmiana.

Tytułowy bohater przemierzał odległe krainy w poszukiwaniu miłości i szczęścia. Na pierwszej z wysp spotkał króla, który zadał mu trzy pytania. Dzięki udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymał rękę księżniczki. Niestety dziewczyna przekręcała imiona i wybrała jego rywala. Następnie bohater trafił do miejsca, gdzie mieszkała księżniczka, która żywiła się diamentami. Ona również nie została jego żoną. Miłość swojego życia znalazł na ostatniej z wysp, gdzie spotkał podopieczną czarnoksiężnika. Po uratowaniu jej z jego rąk rozpoczął z nią szczęśliwe życie.

Oglądane widowisko wszystkim się bardzo podobało. Było ciekawie zaaranżowane, przygotowana scenografia interesująca, a występujący zaprezentowali profesjonalną choreografię.

Data dodania: 2023-10-18 21:34:09
Data edycji: 2023-10-18 21:38:09