Programowanie robotów photon z 7a

Dziś na zajęciach z informatyki w celu rozbudzenia kreatywności oraz przypomnienia programowania na platformie Scratch w klasie 7a pojawił się robot photon. Uczniowie mieli możliwość programowania jego tras przejazdu, czujników dźwieku oraz świateł. Wszytko to tworzyli na platformie Scratch powiązanej z aplikacjami dedykowanymi photonowi. Robot Photon  daje ogromne możliwości kreatywnego uczenia się, a co za tym idzie przyjemnego i atrakcyjnego przyswajania wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin. Dzieci uwielbiają uczyć się przez doświadczenia i eksperymenty, więc radości miały co niemiara.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2022-10-27 12:45:57
Data edycji: 2022-10-27 12:46:20