Powrót dzieci do oddziałów przedszkolnych

Po skonsultowaniu bieżącej sytuacji z dyrektorami publicznych szkół, przedszkoli i żłobków, władze Pruszcza Gdańskiego zdecydowały, że ze względów bezpieczeństwa oraz niemożności dostosowania się w tak krótkim terminie do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przywrócenie działalności opiekuńczej placówek przedszkolnych i żłobkowych 6 maja nie jest możliwe.

Podstawą uruchomienia miejsc wychowania przedszkolnego oraz opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 będzie zgłoszenie przez dyrektorów ww. jednostek gotowości organizacyjnej, poprzedzone uzyskaniem pozytywnych opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pruszczu Gdańskim.

Obecnie podejmujemy wszelkie działania, aby najpóźniej z dniem 18 maja 2020 r. otworzyć placówki dla najbardziej potrzebujących dzieci, jednak ostateczny termin uzależniony będzie od pełnego zapewnienia bezpieczeństwa i spełnienia odgórnych zaleceń.

Dla rodziców pozostających z dzieckiem w domu do 24 maja br. przysługuje zasiłek opiekuńczy: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/zmiany-w-dodatkowym-zasilku-opiekunczym/2551095.

Data dodania: 2020-05-06 09:04:44
Data edycji: 2020-05-06 09:06:34