Photon zawitał dziś na zajęcia z 5a

Photon zakupiony z projektu Laboratoria Przyszłości zawitał dziś na zajęcia z klasą 5a. Podczas lekcji Informatyki dzieci po raz pierwszy miały okazję programować robota. Wyznaczały mu trasę przejazdu. Musiały zaliczyć wyznaczone wcześniej stacje na macie i dojechać do punktu wyjściowego. Testowały również działanie różnych efektów specjalnych. Znów zaangażowanie dzieci było niesamowite, a nowa pomoc dydaktyczna, co widać na wspólnym zdjęciu, baaardzo przypadła im do gustu.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2022-10-27 17:54:47
Data edycji: 2022-10-27 17:55:47