Photon w klasie 6a

Dziś klasa 6 a ćwiczyła komunikaty w języku blokowym Scratch. Pisali programy dla robota photon zakupionego z projektu Laboratoria Przyszłości. Dzieci mieli możliwość na macie zobaczyć swoje efekty. Okazało się, że wydawanie poleceń robotowi nie jest wcale takie proste jak na scenie wybranej postaci. Była to świetna zabawa zamiast nudnego pisania programów.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2022-11-07 15:38:04
Data edycji: 2022-11-07 15:42:31