Nauka fizyki poprzez eksperyment

Uczniowie z klas 8c i 8e dziś na zajęciach z fizyki zdobywali wiedzę przez eksperyment, który polegał na tworzeniu obwodów elektrycznych na zestawach kreatywnych zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Każdy własnoręcznie montował obwódy elektryczne. Były świecące żarówki w układzie szeregowym i równoległym oraz silniki z wiatraczkami czy też głośnik z alarmem. Uczniowie chętnie brali udział w lekcji, zadania sprawiły im sporo radości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2023-02-24 18:45:58
Data edycji: 2023-02-24 18:52:51