Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Mistrzowie Pięknego Czytania klas 1-8 wybrani!

Mistrzowie Pięknego Czytania klas 1-8 wybrani!

W ostatnich trzech tygodniach przedświątecznych w bibliotece szkolnej odbywał się Konkurs Pięknego Czytania dla klas 4 - 5 (3 grudnia), klas 1 - 3 (10 grudnia), klas 8 (16 grudnia) oraz dla klas 6 i 7 - 17 grudnia br.

W konkursie uczestniczyło 62 uczniów z klas 1-8 szkoły podstawowej. Zadanie konkursowe polegało na pięknym przeczytaniu przez uczestników wylosowanego fragmentu tekstu.

 

Komisja konkursowa w składzie: pani Danuta Kochman, pani Danuta Kowalska oraz pani Marta Piątek – Sawicka słuchając i oceniając występy uczniów brała pod uwagę: płynność czytania, dykcję, odpowiednią intonację, właściwą interpretację tekstu literackiego oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu uczestników i podsumowaniu punktów jury wyłoniło Mistrzów Pięknego Czytania oraz przyznało nagrody i wyróżnienia.

 

Klasa 1

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania klas 1 zdobyła  Alicja Pater

II miejsce: Jakub Kasicki

III miejsce ex aequo : Małgorzata Orłowska i Marcel Połom

wyróżnienie: Adam Dykier

klasa 2

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania klas 2 uzyskała Marta Włodarczyk

II miejsce:  Aleksandra Krystman

III miejsce: Paulina Jasiel

wyróżnienie:  Lena Kaczmarek

klasa 3

I  miejsce i tytuł Mistrza  Pięknego Czytania klas 3 zdobył  Alan Osuch

II miejsce ex aequo: Julia Schulte – Noelle i Aleksandra Szczodrowska

III miejsce: Bartosz Tetera

wyróżnienie: Karolina Hańczuk i Dawid Wisowaty

klasa 4

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania klas 4 otrzymał Enkhkhangaluun Saruuljargal

II miejsce: Milana Nikitashyna

III miejsce ex aequo: Lena Szwoch i Aleksandra Walewska

Klasa 5

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania klas 5 zdobyła  Aleksandra Zwerchowska

II miejsce ex aequo: Maria Chlebowska i Ewa Pater
III miejsce ex aequo: Martyna Osińska i Adrianna Lipińska
wyróżnienie: Antonina Wrycz-Rekowska

Klasa 6

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania klas 6  uzyskał Oskar Skrzeczkowski

II miejsce: Aleksandra Rymuza

III miejsce ex aequo: Aleksandra Dobrosielska i Sebastan Szpot

wyróżnienie: Zuzanna Brandt oraz Joanna Kadelska

klasa 7

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania klas 7 otrzymała Nadia Skotnicka

II miejsce: Maja Pałys

III miejsce: Kamila Wojciechowska

wyróżnienie: Nikola Serkowska

klasa 8

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania klas 8 zdobyła Wiktoria Jażdżewska

II miejsce: Alicja Niedźwiecka

III miejsce: Wiktoria Brzyszcz

wyróżnienie: Paulina Łuczak i Julia Lesiak

 

Mocno trzymamy kciuki za Mistrzów Pięknego Czytania, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w X Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, który odbędzie się w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Pruszczu Gdańskim w dniach:

 

Klasy 1 – 2  - 11 lutego 2020r.

Klasy 3-4-5  - 12 lutego 2020r.

Klasy 6-7-8  - 13 lutego 2020r.

 

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratuluję, a WSZYSTKIM uczniom dziękuję za udział w konkursie i życzę  dalszych sukcesów nie tylko czytelniczych.

Szczególne podziękowania składam członkom komisji paniom: Danucie Kochman, Danucie Kowalskiej i Marcie Piątek – Sawickiej za zaangażowanie i pracę w komisji przez trzy tygodnie.

Bardzo dziękuję także Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród książkowych.

 

Szczegółowa relacja z wyżej wymienionych konkursów znajduje się w zakładce: UCZEŃ – BIBLIOTEKA-KONKURSY.

Elżbieta Zwolińska

Data dodania: 2019-12-19 21:15:43
Data edycji: 2019-12-19 22:27:28
Ilość wyświetleń: 178

Konkursy

Obecnie nie ma konkursów
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook