Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Mikołajki z robotami

Mikołajki z robotami
Mikołajki w naszej szkole obchodziliśmy w dość nietypowym towarzystwie. Oprócz Mikołajów odwiedzających uczniów w klasach na hol II piętra zawitało aż 8 robotów Photon zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Napisany kod programu, świąteczna muzyka i uczniowie - bez których nie powstały by świąteczne tańce i życzenia. Nauczenie się układu tanecznego nie było proste, ale każdy uczestnik lekcji mocno angażował się w jej przebieg. Uczniowie wymyślali kolory czułków, po każdej próbie ustawiali roboty w wyjściowej pozycji, a co najważniejsze chcieli więcej i więcej! Z jednej lekcji zrobiły się aż 3. Pierwszy taniec należał do klasy 8C i 8E, następnie starsi koledzy zatańczyli razem z klasą 7A. Podczas lekcji były obecne również Pani Dyrektor Marzena Kotecka (od której otrzymałyśmy cenne rady) oraz Panie Wice Dyrektorki Hanna Maciejewska i Jolanta Janiuk - dziękujemy za odwiedziny.
Świąteczny czas w naszej szkole uważamy za otwarty i zachęcamy do obejrzenia wszystkich filmów. Uczniowie w mikołajkowych nastrojach i zsynchronizowane roboty to naprawdę wspaniałe połączenie i świetna zabawa. Nauka programowania, logiczne i twórcze myślenie oraz ruch to naprawdę cudowna nauka poprzez wyśmienitą zabawę.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Koordynatorki
Pani Iwona Janiak
Pani Ewa Mudław-Kapałka
Data dodania: 2022-12-06 23:17:42
Data edycji: 2022-12-06 23:26:15
Ilość wyświetleń: 79

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook