Lekcje chemii ze sprzętem zakupionym z projektu Laboratoria Przyszłości

Uczniowie klas 8, dzięki zestawom do budowy modeli do chemii organicznej i nieorganicznej zakupionym w ramach programu "Laboratoria przyszłości", konstruowali modele strukturalne cząsteczek aktualnie omawianych na zajęciach kwasów tlenowych i beztlenowych. Praktyczne poznanie przestrzennej budowy związków ułatwia przyswojenie zagadnień z nowego działu. Ponadto umożliwia wykorzystanie modeli do wyjaśnienia nie tylko budowy, lecz także zjawisk, którym podlegają omawiane związki, takim jak dysocjacja jonowa.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2022-10-31 14:19:21
Data edycji: 2022-10-31 14:19:47