Lego Spike na zajęciach kreatywnych w kl.1a

W dniach 20.02 oraz 27.02.2024r. uczniowie klasy 1a podczas zajęć kreatywnych kontynuowali zabawę z klockami Lego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Na początku zapoznali się z lekcją Podwodna misja w aplikacji LEGO® Education SPIKE™. Następnie  poznali głównych bohaterów oraz ich historię.

Pierwszym zadaniem, było skonstruowanie budowli według instrukcji,
a następnie wprawienie okrętu podwodnego w ruch. Na tych zajęciach, uczniowie pierwszy raz samodzielnie modyfikowali program wprawiający
w ruch ich konstrukcje.

Klocki Lego to doskonałe połączenie edukacji i świetnej zabawy. Uczniowie podczas zajęć wykazali się pomysłowością, kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Było mnóstwo dobrej zabawy i radości – budowaliśmy pewność siebie i rozwijaliśmy umiejętność krytycznego myślenia, a także z odwagą i swobodą odkrywaliśmy zjawiska i zagadnienia przedmiotów STEAM.

Klocki LEGO® Education SPIKE™ Essential, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, umożliwiają naszym uczniom rozwijanie kompetencji z zakresu robotyki i programowania, ale również pracy zespołowej i projektowej.

Agnieszka Owczarzak

Data dodania: 2024-03-01 11:51:30