LEGO na zajęciach z informatyki

Dziś uczniowie klasy 8B w ramach zajęć informatyki i realizacji tematu z zakresu programowania wykorzystywali klocki LEGO SPIKE PRIME, zakupione z projektu Laboratoria Przyszłości. Klasa została podzielona na dwa zespoły. Każdy z nich miał za zadanie zbudować robota według instrukcji, który za pomocą dedykowanej aplikacji miał zostać zaprogramowany by zatańczył. Oczywiście udało im się to. dzięki takiej lekcji uczniowie rozwinęli umiejętności techniczno- konstrukcyjne można by rzec, że mechatroniczne oraz algorytmiczne.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2022-12-01 20:57:21
Data edycji: 2022-12-01 21:00:59