Lego Education Spike Prime

Dziś na zajęciach z informatyki klasa 8D uczyła się rozwiązywania problemów i programowania z klockami Lego SPIKE PRIME, zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie mieli za zadanie zbudować psa Kiki, któremu pomagali rozwiązać problem związany z odpowiednim stworzeniem programu w języku blokowym. Konieczna do tego była dobra analiza skryptu programu, zdolności konstrukcyjne oraz kreatywne myślenie. Uczniowie z pasją i zaangażowaniem tworzyli model robota, poznawali nowe możliwości klocków Lego Spike Prime oraz tajniki programowania.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2022-11-29 21:33:58
Data edycji: 2022-11-29 21:34:29