Lego Education Spike Essential

Zestaw LEGO Education SPIKE Essential to narzędzie do nauki przedmiotów STEAM, edukacji językowej, społecznej i emocjonalnej dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO, łatwego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania metodą „przeciągnij i upuść” opartego na Scratchu jr., SPIKE Essential angażuje uczniów w zajęcia edukacyjne, pomagając im opowiadać historie i rozwiązywać złożone problemy, niezależnie od poziomu ich nauki.

Uczniowie klasy 3c podczas dzisiejszych zajęć doskonalili sztukę układania klocków Lego Education Spike Essential. Zapoznali się z głównymi bohaterami historii i zbudowali w grupach diabelski młyn. Następnie stworzyli programy, które uruchomiły ich konstrukcje. Grupy modyfikowały programy i ulepszały budowle, według własnych pomysłów.

Lego Education Spike Essential zostało zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Data dodania: 2022-12-08 19:13:01
Data edycji: 2022-12-08 19:18:14