Laboratoria Przyszłości – wsparcie dla szkół podstawowych

Laboratoria Przyszłości to program edukacyjny realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Uczestniczy w nim m.in. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim.

Innowacja skierowana jest do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych w całym kraju. Jej celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

„Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka)” – informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Data dodania: 2022-10-02 15:38:31
Data edycji: 2022-10-02 15:40:57