KLOCKI LEGO -lekcja programowania w klasie 2a

Dnia 27 lutego 2023r. grupa uczniów z klasy IIa wzięła  udział w niezwykłej lekcji, tym razem uczniowie programowali za pomocą  KLOCKÓW LEGO Education SPIKE, zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Grupa została podzielona na 3 osobowe zespoły, które miały za zadanie zbudować z klocków taksówkę, a następnie  stworzyć i przetestować program, który uruchomi ich pojazdy. Wszystkim zespołom  się to udało.  Cztery taksówki wraz  z Leo wyruszyły do Muzeum Sztuki Spike. Współpraca w zespole mająca na celu rozwiązanie postawionego problemu sprawiła, że dzieci uczyły się obdarzać uwagą rówieśników i musiały skonfrontować swoje pomysły z innymi członkami zespołu. Uczniowie bardzo chętnie pracowali, pomagali sobie wzajemne. Okazuje się też , że czytanie instrukcji może być wyzwaniem, nauką  i  świetną zabawą.

Data dodania: 2023-02-28 08:12:56
Data edycji: 2023-03-01 09:54:43