Pomoc dla uchodźców z Ukrainy - czytaj więcej
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Dzień Postaci z Bajek

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya.  

W naszym przedszkolu uroczystość tę świętowaliśmy w piątek 3 listopada. Tego dnia przedszkolne sale opanowały bajkowe postacie. Widzieliśmy wiedźmy, wróżki, księżniczki,  Czerwonego Kapturka, wilka i wiele innych bohaterów z literatury dziecięcej.

 Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, przez chwilę stały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna od grochu. Była zabawa w teatr – naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.

Data dodania: 2023-11-16 17:57:00
Data edycji: 2023-11-16 18:10:51
Ilość wyświetleń: 107

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej