Drukarka 3D wśród uczniów kolejnych klas

Dziś klasa 1b w ramach zajęć z edukacji informatycznej oraz 4a, 4d, 5d oraz 8a w ramach zajęć z informatyki poznali budowę, działanie oraz zastosowanie drukarki 3D, która została zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Wszyscy podziwiali drukowane kolejne foremki do ciastek na międzynarodowy dzień liczby Pi. Pierwszaki zadawali wiele ciekawych pytań. Widać było, że bardzo się nią zainteresowali. Uczniowie starszych klas mieli szanse zaprojektować swoje breloczki, lecz okazało się, że to wcale nie jest takie proste. Rozpoczęte projekty będą kończone na kolejnych zajęciach.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Maria Wieliczko

Joanna Lechowicz- Król