31.03.2021r. Wielkanocne cuda

Witajcie Dzieci!!!

Dziś podczas nauczania zdalnego tematem naszych zajęć będą wilkanocne cuda: sianie owsa na święta oraz pisanki. Dlatego na rozgrzewkę proponuje: 1. Zapoznanie się z piosenką Śpiewające Brzdące – hopla, hopla:

Podczas zwrotek dzieci mogą poruszać się w dowolny sposób, a podczas refrenu podskakiwać :)

2. Następnie poproście rodziców lub starsze rodzeństwo o przeczytanie wiersza pt. Pisanki K. Różewieckiej oraz odpowiedzcie na pytania :

Pisanki, pisanki

jajka kolorowe,

na nich malowane

bajki pisankowe.

Na jednej kogucik,

a na drugiej słońce,

śmieją się na trzeciej

laleczki tańczące.

Na czwartej kwiatuszki,

a na piątej gwiazdki,

na każdej pisance

piękne opowiastki.

Pytania do wiersza:

1. Co to są pisanki?

2. Co było na pierwszej pisance?

3. Co było na trzeciej pisance?

4. Co było na piątej pisance?

3. Dzieci wykonajcie zadanie z Waszych książeczek na str.10.

Biedronki, które nie zabrały swoich podręczników poniżej zamieszczona jest karta pracy z możliwością wydruku, zamiast naklejek można narysować pisanki.

4. W miniony piątek w bardzo małym składzie dzieci udało nam się zasadzić owies. Jestem bardzo ciekawa czy Wasze roślinki zakwitły? Poniżej przesyłam Wam zdjęcia z naszej wspólnej pracy. Przesyłamy też zdjęcia naszych roślinek, które mamy w domu - p. Jagoda i p. Magda :). Poproście rodziców o przesłanie mi zdjęć Waszych doniczek, a wstawię je na naszą stronę, aby inne dzieci mogły zobaczyć Wasze roślinki  na  Wielkanocny stół :) .

5. Podsumowując nasze dzisiejsze zajęcia zachęcam Was do ułożenia puzzli – pisanki. Dziecko układa puzzle. Poziom wybieramy zgodnie z umiejętnościami dziecka.

Powodzenia Biedroneczki!

Data dodania: 2021-03-30 19:18:04