30.03.2021r. Liczymy pisanki

Witam Was Biedroneczki! Zapraszamy Was dziś  na kolejną dawkę wiedzy i zabawy. Gotowi, zaczynamy :)

1.Na początek gimnastyka języka. Rodzice czytają, dzieci wykonują.

• Naśladowanie nadmuchiwania balonika.

• Naśladowanie zlizywania czekolady z warg.

• Liczenie zębów poprzez dotykanie ich językiem.

• Wysuwanie języka do przodu i cofanie w głąb jamy ustnej.

2.Zabawa ruchowa zręcznościowa – Przenosimy jajko. Tu potrzebna będzie jajakolwiek mała piłeczka. Dzieci przenoszą na łyżce jajko( piłeczkę), starając się, żeby nie spadło z łyżki.

3.Teraz spójrzcie poniżej w galerię zdjeć i spróbujcie policzyć z mamą lub tatą ile jest pisanek? Tak brawo 5 pisanek! Która Wam się najbardziej podoba? Co jest na nich namalowane?

4. „Pięć pisanek” – rymowanka. Drogie DZIECI do tej zabawy zaproście rodzica lub rodzeństwo, albo bawcie się całą rodziną. Dzieci na placach rodzica wykonują masażyk do tekstu rymowanki. Pierwsza pisanka jest cała w kropeczki – rysujemy kropeczki Druga pisanka w krótkie paseczki – rysujemy paseczki. Na trzeciej pisance same szlaczki – rysujemy szlaczki. Na czwartej pisance wesołe kurczaczki – rysujemy dzioby kurczakó.  Na piątej pisance zajączek się śmieje – rysujemy uszy zająca.

5. Kto ma ochotę może razem z zajączkiem zagrać w memory oto link:

Powodzenia, dobrego dnia dla Was :)

Data dodania: 2021-03-29 19:33:48
Data edycji: 2021-03-29 19:45:59