ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

21 września w naszej grupie odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadziła je Pani Aneta, nasza pielęgniarka szkolna, która na samym początku spotkania przeprowadziła z dziećmi pogadankę dotyczącą znajomości numerów alarmowych oraz informacji, jakie należy podać podczas rozmowy z dyspozytorem. Następnie dzieci dowiedziały się  jak sprawdzić czy poszkodowany oddycha oraz  w jaki sposób ułożyć go w pozycji bocznej ustalonej. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie oraz z pomocą AED. Dzieci zostały również zapoznane ze sposobem udzielania pomocy w czasie zadławień.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Pani Anecie bardzo dziękujemy. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy ktoś potzrebuje pomocy.

Data dodania: 2022-09-23 18:24:51
Data edycji: 2022-09-24 08:51:45