Wieczornica

Z Wigilią zwykliśmy łączyć wspomnienia i obraz rodzinnego domu jako strażnika najpiękniejszych tradycji. Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd wokół bogato ustrojonej choinki to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju.   Tradycją w naszej szkole od kilkunastu już lat jest wieczór poetycko –muzyczny ,,Wieczornica”  na którym uczniowie  prezentują własną świąteczną twórczość zarówno poetycką jak i muzyczną napisaną pod  czujnym okiem swoich wychowawców . Słowami pastorałki ,,Kiedy płynie kolęda nad światem, spada z nieba cieniutki opłatek”  rozpoczął się   magiczny wieczór.  W świątecznej scenerii uczniowie recytowali nastrojowe wiersze przepełnione radością i rodzinną atmosferą przeplatane kolędami w   wykonaniu  zespołu  ,,Malinowe nutki” i uczniów grających na instrumentach muzycznych. Za przygotowanie koncertu i oprawę  muzyczną    odpowiedzialne  były pani Marzena Piaścik  i pani Alicja Nowak wychowawczynie klas młodszych.   Koncertowi  towarzyszył  kiermasz świąteczny z którego dochód przeznaczony jest na Fundację Hospicyjną, z którą szkoła współpracuje od wielu lat. Szczególnym gościem Wieczornicy był pan  Marek Pytlak koordynator gdańskiego hospicjum który osobiście podziękował  społeczności szkolnej za coroczne włączanie  się w akcję świąteczną ,, Mikołaje łączcie się” i  zaangażowanie na rzecz najmłodszych podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych i Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

Wieczór ten był  niezapomnianym spotkaniem z poezją, która jest jak „teatr na wietrze”, oraz z muzyką. Korzystając z okazji, pragniemy serdecznie podziękować  Młodym Poetom i Muzykom –  życzymy jeszcze wielu tak dobrych występów. Mamy nadzieję, że to jedynie wstęp do wyjątkowej przygody, pełnej liryzmu i dźwięków.

Data dodania: 2020-01-13 08:55:55
Data edycji: 2020-01-13 08:59:31

Obecnie nie ma konkursów

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.