ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Drogie Dzieci!

W tym tygodniu, 7 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Zdrowia. Corocznym celem obchodów tego święta jest poruszenie najważniejszych problemów zdrowotnych na świecie.
W tym roku ten dzień obchodzić będziemy w cieniu szalejącej na świecie pandemii koronawirusa.
Każdy z nas wie, jak ogromny jest wkład medyków, którzy walczą bez wytchnienia każdego dnia, ryzykując własnym zdrowiem i życiem.
Zachęcamy Was do włączenia się do ogólnopolskiej akcji "KARTKA DLA MEDYKA", która polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Niech to będzie nasze podziękowanie za ich trudną pracę, znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Wszystkie Wasze prace umieszczone zostaną na stronie internetowej naszej szkoły.

Przesyłamy Wam linki do stron. Może będą dla Was inspiracją do tworzenia Waszych dzieł:)

https://www.youtube.com/watch?v=vJFykFWgWsw -piosenka pt.” Karetka pogotowia”

https://www.youtube.com/watch?v=MTPMNJP-cPY - filmik dla dzieci pt. „Szpital”

Drodzy Rodzice!

Pragniemy przyczynić się do kształtowania u dzieci wrażliwości. Poprzez ich uczestnictwo w akcjach takich jak ta, pragniemy wykształcić w nich szacunek dla tak trudnych odpowiedzialnych zawodów.
Zatrzymajmy się również nad samym sobą.
Niech ten dzień skłoni nas do refleksji nad własnym zdrowiem i życiem.

Życzymy zdrowia i siły na każdy dzień.

Data dodania: 2020-04-06 10:34:39
Data edycji: 2020-04-06 13:58:46