e-Twining - Międzynarodowy Projekt Ekologiczny Children help with the climate change

e-Twining - Międzynarodowy Projekt Ekologiczny  Children help with the climate change

Children help with the climate change ( Dzieci też mogą pomóc , kiedy klimat się zmienia).

Projekt realizujemy poprzez platformę e- Twining, biorą w nim udział przedszkola i szkoły z Grecji, Włoch, Hiszpani, Ukrainy, Portugali, Litwy, Bługari.

Projekt ma na celu wzbudzenie zainteresowania i działania , które mogą pozytywnie wpłynąć na ograniczenie zmian klimatu oraz uświadomić dzieciom oraz rodzicom, że zasoby naturalne Ziemi są wyczerpane a jedynie poprzez  przyjęcie ekologicznego stylu życia można ograniczyć szkody.

Projekt trwa od października 2019 do końca kwietnia 2020r.

Nasze działania:

1. Wykonanie dzrzewa z papieru, na którym zapisaliśmy wszystkie nasze zadania.
  2. Posadzenie drzewa  w ogródku przedszkolnym.
  3.  Wykonanie karmnika oraz dokarmianie ptaków przez cały okres zimowy.
  4. Oglądanie filmów i zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej.
  5. Zakup koszy do segregacji śmieci do każdej sali przedszkolnej oraz codzienna segregacja.
  6. Przygotowanie dla całego przedszkola przedstawienia teatralnego o tematyce ekologicznej pt." Dzień Ziemi- w biurze Matki Natury"
  7. Zakup toreb ekologicznych wielokrotnego użytku, malowanie na nich naszego  logo, zdobienie, zabranie toreb na zakupy.
  8. Wykonanie ekologicznej ciastoliny, mydła.
  9. Warsztaty z rodzicami - szycie ekologicznych siatek na warzywa i owoce.

Data dodania: 2020-02-18 00:37:55
Data edycji: 2020-03-01 11:13:51

Obecnie nie ma konkursów

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.